Google Webmasters – kanał Youtube i hangout o dużej popularności

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

google hangout prezentacjeKanał “Google Webmasters” na Youtube jest ostatnio na bieżąco aktualizowany i to nie za sprawą człowieka z wysoką prezencją tj. Johna Muellera. Odbywały się liczne prezentacje przy wykorzystaniu możliwości Google Hangout z myślą o użytkownikach stron mobilnych, na których poza wspomnianym już Johnem mogliśmy spotkać również innych przedstawicieli Google.

Wśród prelengentów znaleźli się m.in. Pierre Far oraz duet John Puts i Diogo Botelho.

Jak dotąd odbyły się spotkania z użytkownikami poświęcone następującym zagadnieniom:

 1. 5 marzec – Jak powinna prezentować się strategia marketingowa firmy, uwzględniając urządzenia mobilne? Na to pytanie odpowiedź postarają się znaleźć John Puts i Diogo (Dżogo :)) Botelho. Poza tym wprowadzenie do panelu Google Webmaster Tools i SEO w długotrwałej strategii marketingowej. W prezentacji/hangoucie nie zabrakło odpowiedzi na kilka pytań od użytkowników – ostatnie 20 minut. Dowiedzieliśmy się, że pojedyncze podstrony nie spełniające standardów mobilności nie mają dużego wpływu na ocenę całej strony.
 2. 10 marzec – Pierre Far i jego strategie i narzędzia, przydatne przy własnoręcznym tworzeniu profesjonalnej strony biznesowej – w hangoucie przeważała lista pytań i odpowiedzi
 3. 12, 19 marzec – pierwsze 2 części z cyklu podstawowych wiadomości o stronach mobilnych. W planach są jeszcze dwie części w odstępach tygodniowych. Kolejność jest następująca:
  • 12 marzec – wprowadzenie do narzędzi Google w prawidłowej ocenie strony – Page Speed Insights, Mobile Friendly Test – patrz film poniżej
  • 19 marzec – implementacja strony mobilnej, kodowanie strony, aby poprawnie się wyświetlała – patrz film poniżej
  • 26 marzec – zwrócenie uwagi na użytkownika, aby nie miał on problemu z czytelnością strony – o marginesach i wielkości fontów
  • 2 kwiecień – canonicale między wersją mobilną a desktopową.


W tym miejscu nie mogę nie wspomnieć o poradniku na blogu Tomasza Wydry, o tym jak budować stronę responsywną.

W planach pojawiły się następujące spotkania, na których każdy obecny użytkownik będzie miał szansę zadać pytanie w formie pisemnej (najlepiej wcześniej podesłane) lub ustnej. Jeżeli planujemy aktywnie uczestniczyć w hangoucie, to powinniśmy stawić się punktualnie lub też kilka minut przed czasem. Niestety liczba użytkowników hangoutu jest ograniczona i nie może przekraczać 10. Dla duetu Puts-Botelho liczba użytkowników była jednak zaskakująco mała (max. 5 osób – ciekawe dlaczego :)).

Kolejne prezentacje/hangouty będą dotyczyły:

 1. 24 marca (godzina 19:00) – sesja pytań i odpowiedzi (Q&A) na temat wskaźniku mobile friendly na pozycjonowaną stronę – od 21 kwietnia algorytmy Google będą brały uwagę ten wskaźnik przy ustalaniu pozycji dla urządzeń mobilnych.
 2. 25 i 27 marca – spotkania z Johnem Muellerem
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

One thought on “Google Webmasters – kanał Youtube i hangout o dużej popularności

 1. Urządzenia mobilne to teraz około 1/3 całego ruchu w sieci 🙂

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

CommentLuv badge