PDF – jakie narzędzia do jego obsługi będą skuteczne?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

PDF – to chyba najczęściej spotykany format, w którym zapisywane są dokumenty. Dokumenty tekstowe zapisywane w formacie doc, docx czy odt można w przeciwieństwie do pdfów łatwo modyfikować. Mimo wszystko pdfy lepiej prezentują się do zapisu dokumentu tekstowego i wstawienia go bezpośrednio na stronę. Dodatkowo grafika także może zapisywana w formie pdfów – oszczędzamy wtedy czas na zbędną obróbkę zdjęć, a zdjęcia podczas konwersji zdecydowanie zmniejszają swoją objętość.

Do obsługi tego formatu utworzono całą masę narzędzi, które mają pomóc użytkownikowi jego obsługę. Ot niektóre z nich:

  • Adobe Reader (najczęściej stosowany program do odczytu plików pdf)
  • PDF Creator (z jego pomocą utworzysz pdf z grafiki lub dokumentu tekstowego)
  • PDF Convert (pomoc przy tworzeniu pdfa ze strony internetowej
  • Abby FineReader (w pełnej wersji płatne narzędzie do odczytu zeskanowanego obrazu na dokument tekstowy lub pdf)
  • i wiele innych
Adobe Reader jest najbardziej uniwersalnym programem do odczytu plików pdf. Niestety zajmuje dużo miejsca i wyjątkowo dużo problemów zajmuje wczytanie polskich czcionek, aby dokument prawidłowo się wyświetlał i przygotować go do wydruku. Program ten wykorzystuje dużą ilość pamięci na prawidłowe funkcjonowanie.
Pdf convert
Narzędzie PDF Convert
Ze swojej strony najbardziej polecam dostępny bez ściągania Pdf Convert, dostępny na stronie http://www.web2pdfconvert.com/. Wklejamy konkretny url strony lub podstrony i już możemy się cieszyć pdfem z całej strony. Niestety w ten sposób jest zapisywana cała objętość strony, ale możemy się obejść bez formatowania tekstu w edytorach tekstu. Jak wiemy około 80% osób nie czyta tekstów na stronach www, a tylko je wertuje wzrokiem. Tak otrzymany tekst jest na pewno przyjemniejszy w odczytaniu.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

CommentLuv badge