4 narzędzia do prześwietlania stron www – WordPress i inne

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)

Według danych zgromadzonych przez Prestizoweblogi.pl (patrz tutaj) można się dowiedzieć, że w Polsce mamy 2,8 mln blogów pisanych w platformie WordPress z łącznej puli ponad 28 mln blogów. Biorąc pod uwagę, że tylko 1/3 z nich jest aktywna, to ilość blogów prezentuje się następująco:

 • około 1 mln blogów w platformie WordPress w Polsce – w tym blogi darmowe (subdomeny na .wordpress.com i darmowych hostingach) oraz blogi płatne, w którym właściciel musi cyklicznie odnawiać domenę – poza tym platforma jest darmowa
 • ponad 9 mln blogów wszystkich aktywnych blogów w Polsce – dominują przede wszystkich blogi o modzie (często spotykane na blogspocie).

Dlaczego od samego początku straszę was statystykami? W ten sposób chciałem was przedstawić Wam zasadność wykonania zaprezentowanych tutaj narzędzi. Służą one do prześwietlania blogów i stron firmowych WordPress (3 pierwsze narzędzia) oraz wszystkich stron internetowych (narzędzie Builtwith.com). Są to więc narzędzia pomocne w ocenie naszej konkurencji – blogowej i firmowej. A więc do dzieła i do analizowania zainstalowanych szablonów oraz wtyczek.


Pokaż mi swojego WordPressa, a powiem Ci co się w nim znajduje


WPThemeDetector-logo

 

Zaczynam od jednego z najbardziej dokładnych narzędzi. Przedstawia ono w pierwszej kolejności zainstalowany szablon, a jak wiemy w przypadku szablonów darmowych informacja o nim znajduje się często w stopce strony. Tuż obok znajduje się spis tagów w kodzie szablonu. W dalszej kolejności znajdziemy więcej informacji o autorze strony z ukazaniem popularności pisanych przez niego szablonów. Jak to wygląda dla mojego bloga?

Opis o autorze szablonu
Popularność twórców szablonu

Narzędzie WPThemeDetector potwierdza swoją wysoką funkcjonalność dzięki kolejnej opcji. Pokazuje ona zainstalowane wtyczki. Na przykładzie strony Fascynatoria.pl wykryto 11 z 16 wtyczek (patrz poniżej 5 pierwszych wtyczek), a zabrakło informacji m.in. o Akismecie oraz Google+ Plugin. Mimo wszystko wynik jest całkiem dobry.

wtyczki w fascynatoria.pl

Na sam koniec prezentowanych jest kilka zbiorczych informacji, w tym podgląd strony na ekranie monitora oraz podstawowe wskaźniki tj. Alexa Rank oraz liczba Backlinków.

Link – WPThemeDetector


Wordpress Theme Search detektor logo

 

 

Funkcjonalność kolejnego narzędzia oraz skuteczność prześwietlania WP strony są bardzo podobne jak dla WPThemeDetector. Mowa o WordPress Theme Search. Jak sama nazwa wskazuje jest to narzędzie do badania właściwości skórki i z poniższego opisu można przekonać się o wysokiej jej dokładności i niezbędnych linków do twórców szablonu. Patrz przykład poniżej:

parametry szablonu w WordPress Theme Search

W dalszej kolejności znajduje się informacja o wtyczkach – w moim przypadku wykryło 12 wtyczek ze wszystkich 16.

Wygląd prezentowanych danych podobny jak dla WPThemeDetector

Link – WordPress Theme Search


WhatTheme - jaki szablon strony

 

 

What Theme jest narzędziem wyświetlającym rodzaj zainstalowanego na blogu szablonu i sugerującym nam dostępne szablony podobne do analizowanej przez nas strony. Narzędzie przydatne, gdy chcemy dowiedzieć się więcej o dobrych zamiennikach interesującego nas szablonu. Więcej informacji o What Theme znajdziecie pod linkiem – http://wptavern.com/what-theme-a-new-website-theme-detector-powered-by-wordpress

Link – What Theme


Builtwith logo

 

 

Następny soft (Builtwith.com) jest bardzo popularny wśród użytkowników wszystkich stron internetowych. W jednym miejscu zgromadzono informacje o zastosowanym oprogramowaniu, a także informacje o:

 • serwerze,
 • hostingu,
 • frameworku,
 • reklamach stosowanych przez konkurencję, np. Facebook Exchange FBX, Adkontekst
 • serwerze pocztowym,
 • bibliotekach JavaScript,
 • systemach monitorujących – poza Google Analytics, również CrazyEgg
 • widgetach i pluginach, np. Google Tag Manager czy CommentLuv
 • zastosowanym kodowaniu i najważniejszych elementach html.

Zapraszam do bliższego zapoznania się z możliwościami narzędzia, bo naprawdę warto.

Link – Builtwith.com


A wy jakie znacie godne uwagi programy prześwietlające konkurencję?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
4 narzędzia do prześwietlania stron www - WordPress i inne, 10.0 out of 10 based on 1 rating

5 thoughts on “4 narzędzia do prześwietlania stron www – WordPress i inne

 1. Faktycznie namnożyło się blogów. 🙂 Bardzo przydatne narzędzia, jeszcze z takich nie korzystałam a wynika mi z tekstu, że warto. Będę musiała się bardziej zainteresować, zresztą całym blogiem Fascynatoria bo zapowiada się interesująco. Pozdrawiam.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. Kiedyś szukałem czegoś takiego bezskutecznie, a tu dziś trafiłem przez przypadek 🙂 Z tego co opisałeś to WPThemeDetector nawet daje radę. Co prawda z tego co widzę wykrywa jedynie najpopularniejsze wtyczki (z mojej obciął z 7 😉 ), ale i tak pomógł mi ogromnie w jednym przypadku 🙂
  Miras ostatnio opublikował…OC z Bezpośrednią Likwidacją Szkody (BLS) – porównanie firmMy Profile

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 3. Ciekawe narzędzia, jednak nie wiem gdzie można je wykorzystać w praktyce. Jedynie widzę ich użyteczność, gdy ktoś chce zaspokoić swoją ciekawość. Co oczywiście też ma plusy 😉
  A sprawdzałem pierwsze narzędzie i wyświetliło mi, ze na blogu mam jedną wtyczkę. Ciekawi mnie czy to jednorazowa pomyłka, czy też mój blog tak świetnie się maskuje 😉
  Libetias ostatnio opublikował…Poznaj 8 sposobów, w które mordujesz swoją efektywnośćMy Profile

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  1. Rzeczywiście w przypadku twojego bloga, liczba wykrytych wtyczek jest znikomo mała.
   Tak jak pisałem wcześniej, narzędzia można wykorzystać, aby upewnić się jaki sposób reklamy stosuje nasza konkurencja – dotyczy to przede wszystkich stron e-commercowych.

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
   1. Wcale nie uważam, żeby przeładowane wtyczkami blogi były fajne. Większość użytkowników przesadza z ich ilością.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

CommentLuv badge