Google odpowiada na pytania

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

O wynikach wyszukiwania słów kilka

Już od dłuższego czasu (ponad rok) Google pracuje nad tym, aby użytkownicy uzyskiwali odpowiedzi od razu w wynikach wyszukiwania. W ten sposób możemy znaleźć odpowiedzi na pytania, np. “kto jest prezydentem Polski” lub tłumaczeń słów angielskich.

W ostatnim czasie wyniki wyszukiwania są widoczne również w blokach, np. na czarnym tle, wraz z linkami do kolejnej porcji wyników, z których możemy dowiedzieć się więcej o osobie lub zjawisku, powiązanych z szukaną frazą. Słowo kluczowe w formie zapytania lub poprawnie użytego sformułowania pozwoli nam uzyskać graficzne odwzorowanie wyników. Spójrzmy na przykład:

 • dla frazy “założyciele unii europejskiej” uzyskaliśmy nie tylko okno z informacją o UE, ale również kraje członkowskie będące założycielami tej organizacji. wyniki wyszukiwania założyciele UE
 • fraza “założyciele microsoft” – dla frazy “założyciele microsoftu” nie uzyskamy prezentowanej poniższej formy

wyniki wyszukiwania założyciele microsoft

Niestety taka formuła prezentacji wyników jest zarezerwowana tylko dla niewielkiej ilości fraz. Wpisując frazy typu “trójkąt weimarski” lub “unia europejska” takich wyników już nie otrzymamy. Być może nastąpi to w przyszłości.

Securageddon czy coś więcej?

Niedawno krążyły plotki o wprowadzeniu nowego większego algorytmu lub aktualizacji istniejącego. Niektórzy wspominali o aktualizacji Pandy (bardzie prawdopodobna), a jedni o tak zwany Securageddonie, odnoszącym się nowego algorytmu dla stron z https. Zmiana dotknęła słabo zoptymalizowanych serwisów. Google swoim zwyczajem nie przyznało się (ustami Johna Muellera i Gary’ego Illyesa) do wprowadzenia aktualizacji do Pandy, jak i Securageddonu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

3 thoughts on “Google odpowiada na pytania

 1. Wynalazki to wybitnie kontrowersyjny temat. Tym bardziej że nowoczesny nacjonalizm cechuje się tym, że np. dla Hiszpana proch strzelniczy wynaleziono w Hiszpanii, dla Polaka zrobił to Polak, etc. Jak za komuny, Puszkin wynalazł konserwy a to twierdzenie o bokach trójkąta – Pietia Goras. Do tego dochodzą kwestie prawne, patenty, zniesławienia i niedosławienia. Dlatego masz trójkę wynalazców żarówki (swoją drogą Edison ją tylko udoskonalił i to chyba jedna z nielicznych rzeczy które zrobił swoim wysiłkiem, po za kradzieżą i wykorzystywaniem geniuszy).
  Józef ostatnio opublikował…Jak wybrać samochód na wesele?My Profile

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. Uważam, że to świetna opcja 🙂 Oczywiście, że na początku będą wyświetlały się podstawowe i znane odpowiedzi, ale mnie osobiście najbardziej odpowiada, że Google wie konkretnie która jest godzina 😀 Kto wie, może za rok będzie odpowiadać także na osobiste pytania dotyczące naszego życia? 😉

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 3. Ciekawa funkcja, jednak wymaga jeszcze dopracowania. Na przykład wczoraj wpisałem “kto wynalazł żarówkę” i wyskoczyły mi tak trzy postacie. Super, wszystko gra. Jednak gdy wpisałem “kto wynalazł radio”, to już nie wyskoczyły żadne odpowiedzi.
  Hubert Oleszczuk ostatnio opublikował…Optymalizacja strony internetowej – podstawa wysokich pozycjiMy Profile

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

CommentLuv badge