Wpis o tym jak spotkałem Bukę na krakowskim osiedlu

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Ostatni w tym roku wpis, poświęcam moim osobistym fascynacjom, którymi darzę pewną “lodowatą” personę. Buka, bo o niej mowa, to baśniowa postać z “Muminków”, kultowego serialu animowanego dzieciństwa współczesnych dwudziesto – i trzydziestolatków. Moją fascynację rozbudził “Bukowy” projekt mojej siostry, Pauliny, artystki i wizjonerki mody :). Prowadzi ona coś na kształt bloga poświęconego modowym kreacjom (http://www.cottoncottonandnatural.wordpress.com), natomiast w rzeczywistości ich liczba może zaskakiwać, a sam blog nie jest modowy. Tylko jaki? Sami się przekonajcie. Najlepiej zacznijcie lekturę od pierwszego wpisu, ponieważ później autorka z każdym wpisem stopniuje napięcie.

Wróćmy jednak do samej Buki, której niezapomniana acz krótka kwestia filmowa – “Ja wróóócęęę” – nie dawała o sobie zapomnieć w dniach mojego dzieciństwa. Spotkałem ją całkiem przypadkiem na krakowskim osiedlu (os. Bohaterów Września – w dzielnicy Mistrzejowice), a ona nie pozostała dłużna mojej cieszynce na twarzy i postanowiła mnie gorąco (wprost przeciwnie) uściskać. Niestety do dzisiaj, a minął już ponad tydzień od naszego spotkania (stąd brak śniegu), ogarnia mnie przeszywające zimno. Czyżby był to skutek lodowatego uścisku Buki? Prawdopodobnie tak, a ja mam tylko cichą nadzieję, że ogarniające mnie zewsząd chłody odejdą.

Oto z jakim przyjęciem spotkałem się ze strony Buki:

Dominik w uścisku Buki
To ja w mroźnych objęciach Buki

Buka posiada również swój fanpage – “Buka w Krakowie“.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

3 thoughts on “Wpis o tym jak spotkałem Bukę na krakowskim osiedlu

 1. Świetny kostium! Mnie Buka zawsze przerażała. Muminki kochałam i uwielbiałam oglądać tę bajkę, ale za każdym razem modliłam się, żeby w odcinku nie pojawiła się Buka 🙂

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. Pamiętam tę bajkę i pamiętam, że zawsze się bałem tego dziwnego stworzenia 🙂 eehh szkoda, że teraz już nie ma takich bajek, a telewizja i kanały dla dzieci serwują taki chłam.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 3. Fajne zdjęcie . Bukę pamiętam z dzieciństwa, ale same muminki wspominam bardzo dobrze. Teraz już w ogóle nie produkują takich fajnych bajek. Te obecne są pełne przemocy i głupiej fabuły. Miło przypomnieć sobie dzieciństwo. Dzięki.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

CommentLuv badge