Sabbath Manifesto – czy bez komputera da się żyć?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Czy potrafiłbyś na dwa dni zrezygnować z używania komputera i komórki? Odciąć się od dostępu do sieci i zrobić sobie chwilę wolnego od medialnego zgiełku portali społecznościowym oraz Internetowego kompotu? Jeżeli nie widzisz nic poza swoim smartfonem, laptopem itd. oraz nie dostrzegasz otaczającego Cię świata, to już pora na oderwanie się przynajmniej na chwilę od globalnej sieci. Schowanie telefenu, odpoczynek, posłuchanie muzyki, wyjście na imprezę.

z dala od sieci
z dala od sieci

Akcja Sabbath Manifesto jak większość tego typu przedsięwzięć wywodzi się z zachodu, a nawołuje do żydowskiego etapu odpoczynku po pracy – każda sobota. Taka forma manifestowania oderwania od sieci wynika z coraz bardziej rozprzestrzeniającym się w USA problemie oderwania od rzeczywistości przy korzystaniu ze smartfonów. Amerykanie potrafią więcej czasu spędzać przed ekranem komputera i telefonu, nie skupiając się na normalnych kontaktach międzyludzkich. Więcej o akcji można dowiedzieć się w wywiadzie z organizatorami polskiej wersji akcji (tutaj) lub dołączyć do fanpejdżu (tutaj).

Polski odpowiednik Sabbath Manifesto odbędzie się 1 i 2 marca. Już teraz przygotujcie się na psychiczne katusze związane z chęcią zaglądnięcia do sieci 🙂

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

One thought on “Sabbath Manifesto – czy bez komputera da się żyć?

  1. Generalnie akcja dość dobra. Ludzie w tym momencie nie posiadają własnej pamięci – posiadają jedynie pamięć transaktywną – czyli wiedzą gdzie co znaleźć w internecie. Warto propagować takie akcje, bo jeszcze trochę i zupełnie zdziczejemy przez ten internet.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

CommentLuv badge