Narzędzia do analizy IP stron www

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (2 votes cast)

Zapewne wielokrotnie zastanawia Was, do jakiego IP przypisana jest Wasza strona internetowa. Narzędzi pozwalających na jego sprawdzenie jest bardzo dużo i nie mam zamiaru ich wszystkich tutaj przedstawiać.

Dlatego też w tym miejscu chciałbym skupić się na tych najlepszych, które poza określeniem IP strony, pozwalają także na przyjrzenie się “sąsiedztwu” strony, domainerowi oraz rejestratorowi. Sąsiedztwo to strony o tym samym IP, co nasza strona. Przyjmuje się, że nieodpowiedni content na sąsiednim stronach może mieć zły wpływ na optymalizację strony, a także czas jej wczytywania. Strony firmowe powinny być zatem tworzone na unikalnych adresach IP w serwerach dedykowanych, w którym jeden adres jest przydzielony tylko dla jednej firmy. Jeżeli korzystamy jednak ze współdzielonego serwera, powinniśmy spojrzeć na sąsiednie strony, czy nie dotyczą hazardu albo branży xxx. Mogą one zaszkodzić naszej stronie, szczególnie gdy takie IP zostanie uznane za szkodliwe, np przez nasz programy antywirusowy.
Narzędzia podane poniżej pozwolą nam na zorientowanie się w otoczeniu o tym samym IP, a także spojrzeć bliżej na konkurencyjne sklepy/portale/poradniki itp., które pod tym samym adresem mogą trzymać również strony zapleczowe.

whoisdomaintools logoWhoisdomaintools (link)

Po uporaniu się z prostą Captchą uzyskujemy dokładny wyszukiwanej domeny lub IP strony, a więc:

 • adres IP z liczbą domen o takim samym adresie;
 • informację o rejestratorze domeny i DNS;
 • czy na stronie jest jakiś content, w tym zdjęcia, linki i tytuł strony;
 • data utworzenia, aktualizacji i ważności domeny – ważna informacja dla osób zainteresowanych jej przechwyceniem;
 • możliwość sprawdzenia sąsiedztwa strony – w wersji bezpłatnej są to tylko trzy domeny (pełne raporty od 49$);
 • wpisując adres IP zamiast domeny otrzymujemy informację o lokalizacji serwera rejestratora oraz informację o zakresie klas B i C w posiadaniu takiej firmy;
 • wygląd strony głównej;

whoisdomaintools przykładowa strona


You get signal - narzędzie do sprawdzania IP strony wwwWhois Lookup Tool (link) i Reverse IP Domain Check od You Get Signal (link)

Narzędzia od You Get Signal pozwalają na:

 • uzyskanie informacji o rejestratorze domeny i DNS
 • dacie rejestracji, aktualizacji i ważności domeny
 • pełnym sąsiedztwie strony
 • w ofercie You Get Signal znajduje się także lista 62 mln. domen – cena 499,95$ – niestety nie miałem okazji jej przetestować

spyonweb testowanie ip oraz domenySpyOnWeb.com (link)

Narzędzie pozwalające na sprawdzenie sąsiedztwa domeny jak i konkretnego adresu IP, zasada działania analogiczna jak dla Reverse IP Domain Check

 • przedstawia do 100 domen na danym adresie IP – podana jest również pełna liczba znalezionych domen
 • na liście znajdują się również wygasłe domeny – szara czcionka
 • w przypadku domeny, podawane są również informacje o serwerze (DNS) podstawowe parametry SEO (PR, Alexa Rank) i dane z SimilarWeb (ruch z konkretnych źródeł) – patrz przykład poniżej dla Onet.pl:

ip dla domeny Onet.pl


A czy Wy znacie jakieś dobre narzędzie do sprawdzania “sąsiedztwa” stron internetowych? Zapraszam do dzielenia się nimi w komentarzach. Lista będzie sukcesywnie aktualizowana o Wasze propozycje.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Narzędzia do analizy IP stron www, 8.0 out of 10 based on 2 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

CommentLuv badge