Umieszczenie na blogu filmu z Youtube nie jest dla nikogo problemem, szczególnie gdy link wklejamy w portalach społecznościowych np. na Facebooku, Twitterze i Linkedinie. Przykładowy link przedstawiłem poniżej.
Inaczej prezentuje się umieszczenie na stronie filmu. Niekiedy ograniczamy się do określenia tylko parametrów okna filmu, poprzez dobór wysokości (height) i szerokości (width) lub wklejenie gotowego kodu na stronie. Obiekt jest zamieszczany jako ramka (iframe), dlatego posiada również inne atrybuty np. obramowanie ramki (frameborder).
Dla powyższego filmu linkiem do umieszczenia na stronie będzie:
Zaprezentowane powyżej metody “polecania” filmów są proste i nikomu nie powinny sprawiać problemów.
Co natomiast jeżeli chcemy zaprezentować użytkownikowi tylko pewien urywek filmu?
Dokonamy tego po dopisaniu do adresu źródła filmu parametrów:
start=x
– gdzie x to wybrana sekunda filmu, np. dla 3 minuty i 23 sekundy filmu x=203
end=x
– gdy chcemy zakończyć film w konkretnym momencie
Użycie obu parametrów informuje, który zakres filmu powinien być odtwarzany. Aby prawidłowo ich użyć po adresie źródła należy dopisać “?” a między informacją o początku i końcu filmu “&” – np.
Efekt końcowy jest zaprezentowany poniżej. Zaprezentowałem tam odpowiedź Johna Muellera na pytanie od jednego z webmasterów o to, jak interpretować wyniki generowane przez Google PageSpeed Tool:
Ciekawy mini poradnik odnośnie zamieszczania filmików na blogu/stronie. Wiedziałem, że można zaznaczać wybrany moment filmiku, ale nie wiedziałem że można zaznaczyć jego koniec. Człowiek się jednak całe życie uczy. Dzięki wielkie! 🙂
Niedawno zastanawiałem się nad tym jak to zrobić najprościej a tu mam gotowe rozwiązanie. Dziękuje bardzo , na pewno się przyda. Czasem są filmy gdzie rzeczywiście te istotne informacje które chcemy pokazać znajdują się gdzieś pośrodku filmu.
Robert ostatnio opublikował…Video marketing nie tylko na YouTube / Magdalena Daniłoś
Jeżeli ktoś często zamieszcza filmy na swoim blogu, to takie coś może mu się przydać. Użytkownicy raczej nie lubią długich filmów. Po prostu oglądanie długich filmów zajmuje dużo czasu, więc zaproponowanie komuś najważniejszej części jest pożyteczne.
Jacek ostatnio opublikował…Dlaczego życzliwość jest tak ważna?
Taka mała rzecz, a cieszy. Nie trzeba tłumaczyć czytelnikom kiedy jest fragment który powinien ich zainteresować. Dzięki za info! Na pewno skorzystam.
Z instruktażu skorzystam dzisiaj kilkakrotnie. Bardzo mi się przyda. Mam nadzieję, że nie będę miała żadnych problemów.
Osobiście nigdy nie pomyślałem, o tym żeby pokazywać odbiorcom tylko fragment filmu. Jednak pomysł jest bardzo ciekawy, zwłaszcza gdy chcemy pokazać tylko krótki urywek bardzo długiego filmu 😉
Hubert Oleszczuk ostatnio opublikował…O czym pisać bloga? 5 kroków do odkrycia idealnej tematyki