Top 6 najważniejszych nowości w wyszukiwarce Google

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

protokół httpsGoogle w ostatnim czasie jest niezwykle aktywne w uatrakcyjnianiu życia e-marketingowcom. Poniżej postarałem się podać tylko kilka z najważniejszych faktów.

 1. Adresy url https z szyfrowanym ssl lepsze niż http
  Zgodnie z wcześniejszymi sugestiami Johna Muellera z Google Szwajcaria, będą nagradzane wyższymi pozycjami te strony, które korzystają z szyfrowania SSL.
 2. Podobnie sprawa ma się ze stronami responsywnymi tj. stronami na urządzenia mobilne
 3. Aktualizacja Pandy – Wersja 4.1 skupia się przede wszystkim na wynikach lokalnych, ale w przeciwieństwie do aktualizacji Koliber, będzie obejmować także rynek polski. Google szacuje, że 3-5% fraz będzie objętych tym algorytmem. Większe zmiany w pozycjach notowane były od poprzedniego tygodnia.
 4. Pingwin 3.0 zbliża się wielkimi krokami – prawdopodobnie zostanie wdrożony w ciągu kilku najbliższych tygodni.
 5. Google otwiera polską wersję Akademii – Niedoświadczeni webmasterzy będą mogli skorzystać z porad dotyczących swoich stron (akademia)
 6. Raportowanie o słabych linkach – Disavow Tools może być używane również, gdy do strony linkują niskiej jakości linki. Można to robić, nawet wtedy gdy webmaster nie dostał informacji o karze.

Jednocześnie zapraszam do oglądania angielskojęzycznego Hangoutu z Johnem Muellerem z dni 22 września oraz 10 października.

Stworzona przeze mnie lista jest subjektywnym ukazaniem najważniejszych zmian wprowadzanych przez Google w okresie ostatniego miesiąca.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

3 thoughts on “Top 6 najważniejszych nowości w wyszukiwarce Google

 1. Ostatnio grasuje Panda razem z Pingwinem i najpopularniejsza wyszukiwarka dostaje szału. Ostatnio google wypuściło narzedzie, które skanuje przeglądarkę w poszukiwaniu niechcianych wtyczek. Jak głęboko zajrzy jeszcze do naszych komputerów?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. Sporo tych zmian w Google, zobaczymy co z nich wyniknie 😉
  Najgorsza według mnie jest zmiana pierwsza, bo posiadanie szyfrowania SSL na każdej stronie według mnie nie jest konieczne (zwykły blog, lub prosta strona – po co im to?). Natomiast w ten sposób takie strony zostają ukarane. Jednak nam pozostaje jedynie się dostosować…
  Libetias ostatnio opublikował…Praca w domu – 7 kroków byś zaczął ją efektywnieMy Profile

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

CommentLuv badge