Kooperacja człowieka z komputerem

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Ted.com - zapraszam
Ted.com – zapraszam

Na stronie ted.com są zamieszczone ciekawe opinie o współczesnych świecie. Osoby prezentują swoje stanowiska na wybrane tematy, czasami poważne, czasami mniej w formie krótkich (kilku, kilkunasto – minutowych) filmów. Oprócz ciekawych tematów od relacji uciekinierki z Korei Północnej do specjalisty od martwych ptaków zajmującego się problemem “morderczych” szyb, to strona ta może być ciekawą pomocą przy nauce języka angielskiego. W każdym filmie zostały wgrane napisy angielskie, ale można znaleźć również filmiki z polskimi napisami i właśnie o jednym takim filmie będzie tutaj mowa.

Shyam Sankar (w prezentacji) ocenił jak powinna wyglądać prawdziwa relacja na linii człowiek – komputer. Porównał to Kasparova, który w 1997 roku przegrał pojedynek z ówczesnym superkomputerem Deep Blue. Ważniejszy okazał się jednak turniej w 2005 roku, w którym Kasparov mając do pomocy wysokiej klasy komputer wygrał z innymi komputerami, ale zwycięzcą całego turnieju i tak okazali się dwaj informatycy, którzy posiadali amatorskie umiejętności gry w szachy, ale mimo to w pełni wykorzystywali dwa słabe laptopy do analizowania sytuacji na planszy.

Podsumowując, współpraca na linii człowiek – komputer jest jak najbardziej owocna, ale każdy powinien znać swoje miejsce. Komputer stanowi przede wszystkim doskonałą moc obliczeniową, ale to człowiek poprzez nieszablonowe myślenie wraz z umiejętnościami informatycznymi musi zarządzać zadaniami wykonywanymi przez komputer.

Jeszcze raz zapraszam na stronę ted.com, bo naprawdę warto dowiedzieć czegoś nowego z dziedziny nowych technologii i nie tylko

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

CommentLuv badge