Google Webmaster Tools zmienia się w … Google Search Console

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

O powodach zmiany nazwy na Google Search Console

Z narzędzia GWT (Google Webmaster Tools) korzystają nie tylko twórcy stron internetowych, ale również właściciele serwisów, SEOwcy, marketingowcy i wielu, wielu innych, mających dostęp do panelu obsługi strony. W ostatnim wpisie opisywałem najnowsze wyniki dostępne w panelu GWT jako funkcja Analityka wyszukiwania. Tymczasem nie jest to jedyna zmiana, jaką zaserwowali nam twórcy Google Webmastera. Uznali, że nazwa narzędzia może okazać się myląca i w rzeczywistości bardziej adekwatną będzie panel zarządzania stroną lub stronami mianowany jako Google Search Console. Przyznam, że sam nie do końca jestem przekonany do nowej nazwy, ale być może potrzebuję czasu na oswojenie się z nią.

A wy co o tym sądzicie?

Czym jest funkcja “Dodaj właściwość”?

Podobnie niefortunne jest wprowadzenie terminologii “Dodaj właściwość” oznaczającej dodanie nowej strony internetowej lub aplikacji na Androida, którą w dalszej kolejności określa się również usługą – patrz zdjęcie poniżej. Być może właśnie przez aplikacje na Androida użyto właśnie tego terminu. Przyznam, że w dotychczasowym panelu GWT (sic! GSC) nie dostrzegłem możliwości testowania aplikacji tego typu. Będzie to niezwykle pożyteczna funkcja przy renderowaniu treści przez Google i czy nie są one blokowane algorytmowi przy jednoczesnej, pełnej widoczności dla użytkownika. Polecam się o tym przekonać.

google search console dodaj wlasciwość

Jak na razie zmiany są na razie niewielkie, ale wraz z trwającym rebrandingiem należy się spodziewać wprowadzenia nowych “właściwości” i funkcji Google konsolowca.

Więcej o tym poczytasz na blogu Google dla webmasterów – link oraz z poniższego filmu promocyjnego:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

2 thoughts on “Google Webmaster Tools zmienia się w … Google Search Console

 1. Szczerze mówiąc, to moim zdaniem ta nazwa lepiej pasuje niż stara. Oby tylko nie zdecydowali się na zmianę wyglądu panelu, bo takich zmian nie znoszę.
  Estera ostatnio opublikował…Jak zarabiać na blogu?My Profile

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. Google już dawno planowało zmianę nazwy, w końcu wdrożyli.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

CommentLuv badge