Google ujawnia czynniki mające wpływ na wykresy w Search Console

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)

wykresy w GoogleWykresy w narzędziu Search Console mogą ulegać zmianom na skutek wprowadzania nowych rozwiązań o czym Google informuje nas na specjalnej stronie z aktualizacjami – Data anomalies in Search Console. Niestety nie została ona jak dotąd przetłumaczona na język polski, ale być może niedługo to nastąpi.

Co ma wpływ na wykresy w Search Console?

Przejdźmy zatem do szczegółów, a więc jakie updaty i błędy mają wpływ na zmiany w wykresach. Podzielono jest na następujące kategorie, w których są umieszczane kolejne newsy:

 • Ogólne zmiany w narzędziu – dotyczą m.in. sposobu prezentowania danych w narzędziu.
 • Zmiany w podkategorii “Analityka wyszukiwania” – dotyczą błędów i zmian w prezentowaniu danych dla wykresów wyszukiwania (zawierają kliknięcia, wyświetlenia, CTR i pozycje dla fraz kluczowych, dnia, kraju i urządzenia w maksymalnie 90 ostatnich dniach).
 • Zmiany w podkategoriach “Błędy indeksowania” – mające wpływ na dane o indeksowaniu się stron w wersjach dla komputerów, smartfonów i telefonów z internetem, np.:
  • Listopad 2016 – indeksowanie się danych dla aplikacji w urządzeniach mobilnych odbywa się raz na 3-4 dni
 • Zmiany w podkategorii “Obsługa na urządzeniach mobilnych” – dotyczy przede wszystkim niewłaściwych komunikatów o błędach na naszej stronie dla urządzeń mobilnych. W takiej sytuacji nie powinny się one pokazywać na wykresach – aby się przekonać, czy strona spełnia standardy strony mobilnej należy ją sprawdzić w Test zgodności z urządzeniami mobilnymi
 • Zmiany w podkategorii “Zablokowane zasoby” – komunikaty dotyczące blokowania treści dla algorytmu Google, najczęściej przez robots.txt
 • Zmiany w podkategorii “Stan indeksowania” i “Statystyki indeksowania” – dotyczą błędów i zmian dla wykresów z liczbą indeksowanych się stron (dane z jednego roku) i aktywności Googlebota w ostatnich 90 dniach, np.:
  • 15 maj 2016 – błąd w stanie indeksowania, odbiegający od stanu faktycznego
 • Zmiany w podkategorii “Kierowanie międzynarodowe” – o tym, czy atrybut hreflang jest prawidłowo używany
 • Zmiany w podkategorii “Przyspieszone strony mobilne AMP” – o przyspieszonych stronach mobilnych, dla których komunikaty mogą się wyświetlać w sposób nieprawidłowy, np.
  • 1 sierpień 2016 – zmniejszenie się ilości błędów w związku ze zmianą w sposobie implementowania danych strukturalnych na stronach AMP – nie są one już konieczne, aby strona się wyświetlała w wynikach organicznych dla urządzeń mobilnych
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Google ujawnia czynniki mające wpływ na wykresy w Search Console, 9.0 out of 10 based on 1 rating

4 thoughts on “Google ujawnia czynniki mające wpływ na wykresy w Search Console

 1. Google bardzo często zmienia swoje zasady. Najwięcej wiedzą o tym ludzie zajmujący się pozycjonowaniem. Co jeszcze kilka lat temu było świetością SEO często dziś już leży w archiwum i ludzie się pytają a co to takiego?
  Adam ostatnio opublikował…Ile kosztuje pozycjonowanie strony?My Profile

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. Google jak zawsze i tak całej prawdy nie powie, i nie ma co się dziwić. Wiadomo jest jedno – jeśli strona jest wartościowo to prędzej czy później się wybije.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

CommentLuv badge