Google podpowiada, jak zabezpieczyć konto użytkownika

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (1 vote cast)

Na początku września Google zaproponowało użytkownikom ciekawą formę zabezpieczania ich kont. Powodów wprowadzenia nowej usługi można upatrywać w zabezpieczaniu użytkowników urządzeń mobilnych, których konta nie są w odpowiednim stopniu chronione i do których łatwiej uzyskać dostęp podczas logowania się z niezabezpieczonych sieci. Na czym polega wprowadzona aktualizacja? Spójrzmy na zdjęcie poniżej:

zabezpieczenie-konta

Zakładka “Bezpieczeństwo” już wcześniej była dostępna w panelu użytkownika Google pod adresem – https://www.google.com/settings/security. Użytkownik od niedawna uzyskał możliwość podwójnego zabezpieczenia konta – należy w tym celu wcisnąć przycisk “Rozpocznij”.

Następnie po kolejnym podaniu hasła uzyskujemy dostęp do panelu Bezpieczeństwa. Znajdują się w nim informacje o odzyskiwanym koncie, ostatnia aktywność oraz uprawnienia aplikacji, witryn i urządzeń do naszego konta. Wszystko to obrazują poniższe zdjęcia:

zabezpieczenie konta google
Panel zabezpieczania konta Google – informacje o koncie, aktywność i uprawnienia
ostatnia aktywnosc chrome
Przydatna opcja analizowania naszej wcześniejszej aktywności i mapą lokalizacji

Wprowadzona aktualizacja tym różni się od dotychczasowych zabezpieczeń, że w jednym miejscu możemy zmieniać swoje dane i potwierdzać autentyczność naszej aktywności przy logowaniu się do konta. Jednocześnie uzyskujemy informacje o programach, pobierających o nas informacje. To również sposób na zabezpieczenie swoich danych przed wglądem osób trzecich.

Zapraszam wszystkich użytkowników Google do zapoznania się z nową formą zabezpieczeń.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Google podpowiada, jak zabezpieczyć konto użytkownika, 8.0 out of 10 based on 1 rating

One thought on “Google podpowiada, jak zabezpieczyć konto użytkownika

 1. Według mnie zabezpieczenie dobre poczty dzisiaj to podstawa. Zwłaszcza jeżeli ktoś ma Gmaila i jest tak samo jak ja bardzo leniwy, wygodny – zawsze gdy jest możliwość to rejestruje się przez Google, bo nie chce mi się wypełniać formularza rejestracji.
  Libetias ostatnio opublikował…Kalendarz publikowania wpisów na blogu ułatwi zarządznie treściąMy Profile

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

CommentLuv badge