Goo.gl – sposób na długi adres url

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Na koniec (ale nie na koniec świata :)) chciałbym przedstawić ciekawe narzędzie googlowskie, z którym dopiero niedawno się zetknąłem. Założenie konta na Google jest niezbędne, aby promować swoje strony w Google, planować strategie marketingowe lub dowiedzieć się czy nasza strona www jest wykonana prawidłowo pod względem jej indeksowania w wyszukiwarce Google. Jakie podstawowe narzędzia są nam udostępnione:

  • Google Adwords (planowanie strategii marketingowych, kampanie Adwords oraz dobór słów do SEO)
  • Google Analitics (statystyki naszej strony internetowej, wklejamy kod w htmlu do strony i monitorujemy ruch na stronie)
  • Google Websmaster (poprawność wykonania strony oraz podstawowe statystyki naszej witryny)
  • Google Maps (dodanie strony pod mapki googlowskie)
  • Goo.gl
  • i wiele innych narzędzi

Chciałbym opisać tutaj proste narzędzie Goo.gl. Jest to narzędzie, dostępne po zalogowaniu się do swojego profilu googlowskiego. Jak ono działa? Po wejściu na stronę http://goo.gl/ wyświetla się okno, w które wkleja się adres url.

Narzędzie goo.gl

Narzędzie tworzy skróconą formę długiego adresu url. Po wklejeniu dotychczasowej formy adresu można wykorzystać otrzymany adres do własnych celów. Często narzędzie to jest wykorzystywane przy implementowaniu strony z Google Analitics i gdy generowane są bardzo długie adresy url, zajmujące dużo miejsca. Oczywiście skrócony url jest zapisywany na domenie goo.gl, ale przekierowuje bezpośrednio do dłuższego adresu.

Przykład działania narzędzia:

Dłuższy adres obrazka:

http://www.fascynatoria.pl/wp-content/uploads/2012/12/koniec.jpg

Krótszy adres obrazka (przekierowanie na powyższą stronę):

http://goo.gl/sV7Xk

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

CommentLuv badge