Dobry monitoring pozycji w Google jest najczęściej płatny. Jak natomiast prezentuje się sytuacja z ich darmowymi odpowiednikami. W dzisiejszym wpisie postarałem się zwrócić uwagę na jeden z nich, który testuję już od kilku tygodni.
Serp Checker od Whatsmyserp.com
Serp Checker to darmowy monitoring pozycji, należący do narzędzi SEO w ofercie Whatsmyserp.com. Poza monitoringiem twórcy strony przygotowali dla nas narzędzie do sprawdzania częstotliwości występowania słów kluczowych na analizowanej stronie – skuteczność narzędzia oceniam na średnią.
Jak to w monitoringu pozycji, jego obsługa jest bardzo prosta, dlatego nie będę się nad nią rozwodził. Domenami zarządzamy po kliknięciu w zakładkę “Manage Domains”, dla których ustalamy również wersję językową przeglądarki. Następnie przechodzimy do zakładki SERP Check.
Zalety:
- monitoring pierwszych 300 wyników dla danej frazy;
- zarządzanie wieloma domenami – nawet do 20;
- 46 różnych wersji językowych Google w sprawdzaniu pozycji, z takimi krajami jak Słowenia (Google.si), Dania, Estonia lub typowa Google.com;
- przydatna do monitorowania pozycji w SERP niewielkich stron e-commerce i blogów – do 25 fraz;
- zestawienie pozycji do Top 10 dla danej frazy oraz porównywarka dla trzech konkurencyjnych domen;
- wyniki prezentowane na wykresie lub w tabeli;
- eksportowanie danych w pliku .csv.
Wady:
- limit 20 fraz dla niezarejestrowanych użytkowników i 25 dla zarejestrowanych;
- konieczność ręcznego sprawdzania fraz – “Check all keywords“;
- mała dokładność wyników +/- 10. Jeżeli nie jesteśmy pewni, to możemy sprawdzić wynik jeszcze raz.
Podsumowanie:
Serp Checker powinien stać się narzędziem obowiązkowym dla właścicieli niewielkich stron, w tym blogów. Zresztą oceńcie sami ;).
Super! Właśnie szukałam darmowego monitoringu około 20 fraz dla mojego nowego bloga o Paryżu – dzięki za wpis – na początek się nada 🙂 Pozdrowienia! Ania z Paryża
Paryżanka ostatnio opublikował…Weekend w Paryżu
Z darmowych programów do sprawdzania pozycji można jeszcze polecić SERPoscope oraz SEO Panel. Jednak oba te programy wymagają instalacji na serwerze. Plusem takiego rozwiązania jest to, że po odpowiedniej konfiguracji (proxy, crone) programy te potrafią same, cyklicznie sprawdzać pozycje.
Andrzej ostatnio opublikował…Visit Poznań zaprasza na spacery po Poznaniu