Co mnie denerwuje w jeździe rowerem?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

rower

  1. Przechodnie, przechodzący przez ścieżkę rowerową nie rozglądając się w ogóle na boki. Jest to nagminne zachowanie przy przejściach drogowych i przystankach – w pośpiechu nie zwracanie na “pobocznych” uczestników ruchu.
  2. Osoby nie akceptujący rowerzystów na chodniku czyli TO JEST MOJE KRÓLESTWO I NIE WOLNO CI PO NIM JEŹDZIĆ. Na chodniku często można spotkać rowerzystów, którzy z racji przepisów nie powinni się na nim znaleźć. Często jednak sami piesi poruszają się po ścieżkach rowerowych, więc wina leży po obu stronach. Należy jednak pamiętać, że zgodnie z przepisami rowerzysta może się poruszać po chodniku o większej szerokości, nie utrudniając ruchu, a także podczas złych warunków atmosferycznych.
  3. Wspólna jazda “pod ramię” czyli jeden rowerzysta koło drugiego na ścieżce rowerowej. Trzeba trochę cierpliwości, aby wyprzedzić taką parę. Jeszcze gorzej sytuacja wygląda, gdy wymijasz się z takimi osobami. Rozumiem, że jadąc wężykiem ciężko pogadać, ale mimo wszystko na bardziej ruchliwych ścieżkach doradzałbym jednak jazdę jeden za drugim.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

CommentLuv badge